اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
127 بازدید
امیکرون
  1. خانه
  2. News
  3. آسیب پذیری افراد واکسینه نشده در برابر سویه جدید امیکرون

آسیب پذیری افراد واکسینه نشده در برابر سویه جدید امیکرون

دسته‌بندی:
Newsکروناوبلاگ
داده های یک مطالعه جدید که در مجله Nature منتشر شده نشان داد که احتمال ابتلا به زیرسویه BA.۵ امیکرون در افراد واکسینه نشده پنج برابر بیشتر از افرادی است که در برابر کووید۱۹ واکسینه شده و دزهای یادآور این واکسن را دریافت کرده اند.

به نقل از ایسنا، این در حالی است که احتمال بستری شدن افراد واکسینه نشده در بیمارستان‌ها ناشی از عوارض ابتلا به این زیرسویه امیکرون نیز ۷.۵ برابر و احتمال مرگ هم ۱۴ تا ۱۵ برابر بیشتر است.

افراد واکسینه نشده در برابر زیرسویه جدید امیکرون آسیب‌پذیرترند

بر اساس داده های این مطالعه جدید، همچنین زیرسویه BA.۵ امیکرون که اکنون به سویه غالب کروناویروس در ایالات متحده تبدیل شده، چهار برابر بیشتر در برابر برخی از واکسن‌های این بیماری از جمله فایزر و مدرنا مقاوم است.

به گفته متخصصان در این مطالعه، این سویه علاوه بر افزایش آمار مبتلایان به کووید۱۹ می‌تواند منجر به افزایش آمار افراد بستری در بیمارستان که مبتلا به این بیماری هستند نیز شود.

بر اساس آخرین داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC)، سویه BA.۵ امیکرون ۶۵ درصد از موارد ابتلا به کووید۱۹ را در این کشور در هفته منتهی به تاریخ ۹ ژوئیه (هفته گذشته) تشکیل داده است.

بیشتر بخوانید

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست