اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
129 بازدید
  1. خانه
  2. News
  3. آشنایی با تهدید دارویی سال ۲۰۵۰

آشنایی با تهدید دارویی سال ۲۰۵۰

دسته‌بندی: News

دانشمندان هشدار دادند که بدون تغییر مسیر کنونی، وجود چندین عفونت باکتریایی مقاوم به آنتی‌بیوتیک تا سال ۲۰۵۰ می‌تواند فاجعه‌بار شود. به نقل از ارث، بول، استادیار دانشگاه تگزاس در آرلینگتون در مورد مکانیسم‌های دفاعی اسینتوباکتر بومانی (Acinetobacter baumannii)، باکتری رایج در بیمارستان‌ها تحقیق می‌کند.

گونه باکتری A. baumannii باعث عفونت در تمام بدن (زخم‌ها، خون، سیستم تنفسی و مجاری ادراری) انسان می‌شود البته در شرایط عادی این عفونت‌ها با آنتی‌بیوتیک درمان می‌شوند. با این حال، بسیاری از گونه‌های باکتری به آنتی‌بیوتیک‌ها ازجمله کارباپنم‌ها که آنتی‌بیوتیک‌های قوی هستند مقاومت نشان می‌دهند.

پروفسور بول گفت: در تحقیقات گذشته ما دریافتیم که وقتی A. baumannii درمان آنتی‌بیوتیکی می‌شود، پوشش سلولی خود را تغییر می‌دهد تا آنتی‌بیوتیک را برای مدت‌ طولانی تحمل کند. اصلاحات خاص به باکتری‌ها اجازه می‌دهد به اندازه کافی زنده بمانند تا مقاومت آنتی‌بیوتیکی واقعی بدست آورند و منجر به شکست درمان آنتی‌بیوتیکی شود و این مورد در مدت ۲۴ ساعت پس از قرار گرفتن در معرض آنتی‌بیوتیک رخ می‌دهد.

گروه پروفسور بول به بررسی این موضوع پرداخت که چگونه آنزیم‌ها می‌توانند پوشش سلولی را تغییر دهند و منجر به مقاومت آنتی‌بیوتیکی شوند.

تاکنون محققان دریافته‌اند که آنزیم‌های L و D-transpeptidase پوشش سلولی را تغییر می‌دهند و به باکتری اجازه می‌دهند به اندازه کافی زنده بماند تا مقاومت آنتی‌بیوتیکی واقعی ایجاد کند.

بررسی عوامل مختلف ازجمله دما و pH که باعث تغییر در پوشش سلولی آنزیم‌ها می‌شود به دانشمندان اجازه می‌دهد تا دریابند که مقاومت آنتی‌بیوتیکی چگونه ایجاد می‌شود.

محققان اظهار کردند: نتایج بدست آمده ما را به درک این موضوع نزدیکتر می‌کند که چگونه تغییرات پوشش سلولی باکتری‌ها را مقاوم می‌کند و مقاومت باکتریایی به سرعت از توسعه آنتی‌بیوتیک‌های جدید پیشی می‌گیرد.

انتهای پیام

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست