اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
242 بازدید
آنفولانزا
  1. خانه
  2. News
  3. آنفولانزا مانع کرونا می شود؟

آنفولانزا مانع کرونا می شود؟

دسته‌بندی:
Newsکروناوبلاگ
اگر فردی به آنفولانزا A مبتلا شود، پاسخ به آن عفونت می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی ویروس سارس-کوو-۲ را سرکوب کند.

به نقل از ایسنا، محققان دانشگاه نیویورک اظهار کردند: «نتایج این تحقیق مهم است زیرا اکنون جمعیت انسانی در رویارویی دو ویروس RNA تنفسی در گردش با پتانسیل همه‌گیری بالا قرار دارند».

آنان افزودند: از آنجایی که هر دو ویروس مجاری هوایی را آلوده می‌کنند و می‌توانند منجر به عوارض و مرگ‌ومیر قابل‌توجهی شوند، ضروری است که عواقب عفونت همزمان را نیز درک کنیم.

چندین مطالعه بالینی قبلا نتایجی در مورد عفونت همزمان سارس-کوو-۲ با سایر ویروس‌ها گزارش کرده بودند.

به‌طور قابل‌توجهی، طبق تحقیقات منتشرشده در مجله ویروس‌شناسی، ویروس آنفلوآنزای A با تکثیر سارس-کوو-۲ در ریه تداخل دارد و می‌تواند این کار را حتی بیش از یک هفته پس از پاکسازی آنفلوآنزای A ادامه دهد.

محققان خاطرنشان کردند: «این داده‌ها وجود عوامل ذاتی یا القا شده توسط ویروس آنفلوآنزای A را نشان می‌دهند که ممکن است رشد سارس-کوو-۲ را محدود کند، اما مشخص نیست که آیا این تاثیر بر شدت بیماری نقش دارد یا خیر».

محققان این آزمایش‌ها را در سلول‌های کشت داده شده همچنین در مدل حیوانی همستر طلایی انجام دادند. بنجامین ار تن اور، پروفسور میکروبیولوژی در دانشگاه نیویورک گفت: به حیوانات دو ویروس به‌طور همزمان داده شد و در روزهای اول، سه، پنج، هفت و ۱۴ روز پس از آلودگی مورد بررسی قرار گرفتند.

محققان همچنین آزمایش‌هایی انجام دادند که در آن ابتدا حیوانات را با هر یک از ویروس‌ها و سه روز بعد ویروس دیگر را به چالش کشیدند و در روزهای یک، سه و پنج پس از چالش دوم، آنها را زیر نظر گرفتند.

وی می‌گوید: «این مطالعه می‌تواند به‌عنوان نمونه‌ای از این مورد استفاده شود که چگونه یک پاسخ ایمنی به چیزی نامربوط می‌تواند محافظت در برابر  سارس-کوو-۲ ایجاد کند.»

این گروه نشان داد که عفونت همزمان منجر به پیامد بدتر بیماری در مدل حیوانی نمی‌شود. این نتایج بیان کردند که عفونت همزمان با سارس-کوو-۲ و ویروس آنفلوآنزای A تهدیدی برای بشریت نیست.

بیشتر بخوانید 

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست