اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
40 بازدید
آیا کرونا ویروس شنوایی را کاهش می دهد؟
  1. خانه
  2. News
  3. آیا کرونا ویروس شنوایی را کاهش می دهد؟

آیا کرونا ویروس شنوایی را کاهش می دهد؟

دسته‌بندی:
Newsکروناوبلاگ

بررسی‌ها نشان می‌دهد حس شنوایی نیز ممکن است در مدت زمان ابتلای فرد به بیماری کووید-۱۹ تحت تاثیر قرار گیرد.

در حالیکه متخصصان هنوز در حال انجام تحقیقاتی روی تعیین این موضوع هستند که آیا کاهش حس شنوایی عارضه جانبی کروناویروس است یا خیر؟، پزشکان پیش از این بروز کم شنوایی در برخی از بیماران را تایید کرده اند.

متخصصان آمریکایی اظهار داشتند: نتایج برخی تحقیقات یافته‌هایی را ارائه کرده که نشان می‌دهد کروناویروس گوش داخلی را آلوده کرده و بر قسمت‌هایی از اندام شنوایی تاثیر می‌گذارد. این بیماری در صورت عدم درمان می تواند منجر به کاهش شنوایی شود.

آیا کرونا ویروس شنوایی را کاهش می دهد؟
آیا کرونا ویروس شنوایی را کاهش می دهد؟

تحقیقات گسترده ای در مورد این موضوع انجام نشده است. هرچند، مطالعه انجام شده در دانشگاه منچستر انگلیس نشان داده که شیوع کم شنوایی در بین بیمارانی که از کووید-۱۹ جان سالم به در برده اند، تنها هشت درصد است.

متخصصان آمریکایی تاکید کرده اند: هیچ توضیح رسمی در مورد اینکه چرا برخی از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ دچار کم شنوایی می شوند، وجود ندارد. هرچند، این باور وجود دارد که این بیماری ممکن است گیرنده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) در مغز را درگیر کند.

به گفته متخصصان کروناویروس بر گیرنده‌های ACE موجود در کیسه های هوایی ریه تاثیر می‌گذارد. همچنین می تواند به همان گیرنده های موجود در نورون ها حمله کند و باعث کاهش حس چشایی، بویایی و شنوایی شود.

ایسنا

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست