اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
168 بازدید
  1. خانه
  2. وبلاگ
  3. افزایش امید به زندگی زنان به ۷۵ سال

افزایش امید به زندگی زنان به ۷۵ سال

دسته‌بندی: وبلاگ

به نقل از ایرنا، انسیه خزعلی روز یکشنبه در این مراسم افزود: سرمایه گذاری بر سلامت زنان موجب ارتقاء کشور در همه عرصه ها خواهد بود اکنون هم زنان روستایی با سلامتی که بدست می آورند، سبب ماندگاری بیشتر در روستاها و پیشگیری از مهاجرت مردان می شوند.

وی با اظهار امیدواری به اینکه با کمک و مشارکت دانشگاهیان بتوان برنامه های مناسبی را در زمینه ارتقا سلامت و بهداشت زنان تدوین کرد گفت: دست یاری به سمت نخبگانی که در زمینه سلامت اعم از جسمی، روانی، معنوی و اجتماعی، فعالیت داشتند دراز می کنیم تا ما را در رسیدن به اهداف مهم و اساسی، کمک کنند.

معاون رییس جمهوری خواستار توجه بیشتر به موضوع سلامت روان در دوران کرونا شد.

خزعلی اظهار داشت: زنان در موضوع روانی آسیب پذیرتر هستند و آمارها نشان می دهد که استرس ، بهم خوردن اشتها و افسردگی در دوران کرونا در زنان ۲۷ درصد و در حالیکه این موضوعات در مردان ۱۰ درصد بوده که این موضوع نشان دهنده آسیب پذیری زنان است.

او ادامه داد: مشکلات روانی در دوران کرونا در مردان کمتر از ۵۰ سال به بیش از ۴۰ درصد رسیده اما این موضوع در زنان بالای ۶۰ درصد بوده است. همه این موضوعات سبب می شود تا به این قشر از جامعه توجه بیشتری شود.  

وی به بازدیدهای خود از مناطق روستایی در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: زنان در این مناطق از شرایط بهداشت و سلامت مناسبی برخوردار نیستند و نیاز به طرح و اجرای راهکارهای کارشناسانه دارد.

به گفته خزعلی، با وجود آمار بالای مرگ و میر در مردان، آسیب روانی این موضوع در زنان بیشتر است که البته بخش اعظمی از این چالش ها با مداخلات تشخیصی و درمانی و اصلاح سبک زندگی، قابل پیشگیری هستند.

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست