اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
97 بازدید
  1. خانه
  2. News
  3. افزایش 10 ساله میانگین سن جمعیت کشور

افزایش 10 ساله میانگین سن جمعیت کشور

دسته‌بندی:
Newsوبلاگ

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اعلام این که میانگین سنی جمعیت کشور در ۴۰ سال گذشته ۱۰ سال افزایش داشته است، گفت: نرخ رشد باروری به عدد ۱.۶۵ رسیده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، دکتر کمال حیدری با بیان این مطلب در اولین نشست کمیته «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در حیطه وزارت بهداشت» گفت: بسته شدن پنجره جمعیتی معادل از دست رفتن فرصت توسعه کشور خواهد بود.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جمعیت، افزود: مقام معظم رهبری تکلیف آینده کشور را افزایش جمعیت و ایجاد ثروت پایدار تعیین کرده‌اند.

میانگین سن جمعیت کشور ۱۰ سال افزایش یافته است

وی بیان داشت: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که ناظر به اصول ۱۲۳ و ۸۵ قانون اساسی است، آبان ماه توسط رییس جمهور ابلاغ شد و ۳۴ ماده از آن به حوزه سلامت مربوط می شود.

معاون بهداشت جهت گیری های اصلی این قانون را حمایت از زوج های جوان در آستانه ازدواج، حمایت از زوج های جوان در پیشگیری و درمان ناباروری، حمایت از خانواده در دوران شیردهی، حمایت از خانواده در تولد و معیشت فرزندان، حمایت از مادران شاغل و غیرشاغل، حمایت از مادران دانشجو و طلاب، اصلاح و تحول در متون و برنامه های آموزشی و پژوهشی، پیشگیری از سقط جنین غیرقانونی، تسهیلات و حمایت مالی برشمرد و گفت: کمیته های متناظر با مواد این قانون در معاونت های مختلف وزارت بهداشت تشکیل شده و این کمیته ها باید نتیجه برنامه ها و اقدامات خود را به قرارگاه جمعیت وزارت بهداشت گزارش دهند.

حیدری اظهار داشت: در تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز کمیته‌ای تحت عنوان حمایت از خانواده و جوانی جمعیت تشکیل می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، این جلسه با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس، مدیران وزارت بهداشت و مدیران معاونت بهداشت در ستاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد.

ایسنا

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست