اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
152 بازدید
  1. خانه
  2. News
  3. الکترونیکی شدن خدمات؛ اولویت بیمه سلامت

الکترونیکی شدن خدمات؛ اولویت بیمه سلامت

دسته‌بندی: News

رضا سعیدی با اشاره به اینکه بیمه سلامت یکی از بیمه‌های بزرگ و با پوشش بالغ بر ۴۲ میلیون نفر است، گفت: سازمان بیمه سلامت از صندوق‌های مختلف بیمه‌ای تشکیل شده که افراد بسیاری از جمله نیازمندان را تحت پوشش قرار داده است، همچنین یکی از افتخارات تمدن بشری تشکیل بیمه ها بوده که می تواند از افزایش آسیب افراد در شرایط خاص جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه هیات مدیره نقش سیاستگذاری، برنامه ریزی و تعیین اهداف استراتژیک بلند مدت را ایفا می کند، افزود: باید نقشه راه مناسب را تنظیم و هدف گذاری کرد؛ به طوری که باید با منابع محدود نقشه راه را به نوعی تنظیم کرد که بتوان به نیازهای نامحدود حوزه سلامت پاسخ حداکثری داد؛ بنابراین باید اولویت‌ها به درستی تعیین شده و نظارت و برنامه ریزی دقیق بر اجرای برنامه‌ها صورت گیرد.

وی تاکید کرد: پرونده الکترونیک سلامت یکی از برنامه‌هایی است که در نظام‌های سلامت پیشرفته دنیا اجرا شده است، این روش می‌تواند به جلوگیری از هدر رفت منابع کمک کند؛ طبیعتا یکی از اولویت‌های ما پرونده الکترونیک سلامت و پزشک خانواده است، که باید در این خصوص نظارت‌ها افزایش پیدا کرده و از تیم فنی قوی و مشوق‌های لازم استفاده کرد؛ البته هنوز مشکلاتی در این حوزه وجود دارد و تنها پزشک خانواده روستایی به صورت ناقص در شهرهای کوچک اجرایی شده است.

رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت، گفت: یکی از متولیان نظام ارجاع بیمه‌ها هستند که باید در دریافت خدمات سلسله مراتبی و پلکانی حرکت کرد؛ همچنین کنترل تقاضای القایی یکی از برنامه‌های بیمه‌های سلامت است که باید در این زمینه فعالیت کنند.

بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، سعیدی اظهار داشت: تجمیع صندوق ها نیز معضل مزمنی است که باید در این خصوص تصمیم‌گیران تاثیرگذار در کشور ورود کرده و پیگیری‌های لازم را انجام دهند.

ایسنا

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست