اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
130 بازدید
  1. خانه
  2. News
  3. الگوی ایمنی ژاپنی که از ابتلا به کووید جلوگیری می‌کند

الگوی ایمنی ژاپنی که از ابتلا به کووید جلوگیری می‌کند

دسته‌بندی: News

به نقل از ژاپن نیوز، موسسه تحقیقات RIKEN یکی از بزرگترین سازمان‌های تحقیقاتی ژاپن اعلام کرد که محققان این مرکز «عامل ایکس» احتمالی در پشت این رمز و راز را کشف کرده‌اند.

محققان تایید کردند: نوعی ایمنی خاص در تعداد زیادی از مردم ژاپن یافت می‌شود و یکی از دلایلی است که از ابتلا به کرونا جلوگیری می‌کند.

آنان همچنین مکانیسمی ایجاد کردند که توسط آن سلول‌های تی کشنده (از سلول‌های ایمنی بدن)، سلول‌های آلوده به  کووید-۱۹ را از بین می‌برد.

محققان گفتند: این کشف احتمالا منجر به ساخت واکسنی می‌شود که علیه سویه اُمیکرون نیز موثر است.

هنگامی که ویروس  کووید-۱۹ یک سلول را آلوده می‌کند، یک ماده آلی به نام پپتید (آنتی‌ژنی که نشان‌دهنده وقوع عفونت است) به‌عنوان بخشی از پاسخ ایمنی روی سطح سلول ظاهر می‌شود و سلول‌های تی کشنده را تحریک کرده تا باعث تکثیر آنها شود. سلول‌های تی به نوبه خود سلول‌های آلوده را از بین می‌برند و شدت عفونت را محدود می‌کنند.

انواع مختلفی از ایمنی، انواع مختلف پپتیدهای مرتبط و انواع سلول‌های تی کشنده پاسخگو وجود دارند اما در برخی موارد، سلول‌های تی کشنده به هیچ وجه واکنش نشان نمی‌دهند.

گروه تحقیقاتی بر روی نوع ایمنی A۲۴ متمرکز شد که در ۶۰ درصد از جمعیت ژاپن اما تنها در ۱۰ تا  ۲۰درصد جمعیت‌های غرب وجود دارد. این گروه پپتیدهایی را که هنگام آلوده شدن افراد دارای نوع ایمنی A۲۴ به کووید-۱۹ ظاهر می‌شوند و نحوه واکنش سلول‌های تی کشنده را بررسی کردند.

محققان دریافتند که سلول‌های تی کشنده به دلیل پپتیدی به نام QYI نسبت به عفونت‌های کووید، بسیار کارآمد واکنش نشان می‌دهند. هنگامی که سلول‌های افراد با نوع ایمنی A۲۴ که به ویروس کووید آلوده نشده بودند، جمع‌آوری  و QYI تجویز شد، سلول‌های تی کشنده واکنش نشان دادند و در ۸۳.۳ درصد از آنها تکثیر شدند.

بنابراین، تیم تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که «عامل ایکس» علت احتمالی نرخ پایین بیماران مبتلا به کووید-۱۹ شدید در ژاپن است.

این گروه فرضیه‌ای ارائه می‌کند که واکسنی مبتنی بر QYI ممکن است از عفونت‌های شدید کووید جلوگیری کند همچنین محققان پیش‌بینی می‌کنند که ممکن است این واکسن در برابر سویه اُمیکرون نیز موثر باشد زیرا نسبت به واکسن‌های موجود متفاوت عمل می‌کند.

شینیچیرو فوجی، محقق ارشد این گروه گفت: این احتمال وجود دارد که این امر منجر به درمان جدیدی برای افرادی شود که به خوبی به واکسن‌های موجود پاسخ نداده‌اند.

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست