اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
104 بازدید
  1. خانه
  2. News
  3. باهوش ها 17 درصد بیشتر عمر می کنند

باهوش ها 17 درصد بیشتر عمر می کنند

دسته‌بندی:
Newsوبلاگ

 نتایج تحقیقات نشان می‌دهد افراد باهوش ۳۰ درصد بیشتر در معرض کوته‌بینی هستند و ۳۰ درصد کمتر به افسردگی شدید مبتلا می‌شوند. در واقع افراد باهوش ۱۷ درصد بیشتر عمر می‌کنند.

این یافته‌ها حاصل بخشی از مطالعه‌ای است که به زیربنای ژنتیکی هوش می‌پردازد. در یک بررسی نتایج حاصل از ارزیابی DNA یک جمعیت ۳۰۰ هزار و ۴۸۶ نفری که بین ۱۶ تا ۱۰۲ سال بودند، بررسی شد.

محققان دریافتند ۱۴۸ مکان ژنتیکی مختلف با توانایی شناختی مرتبط است. افراد باهوش‌تر احتمالا سلامت روانی بهتری دارند و به همین دلیل خطر ابتلا به سرطان در آنان کمتر و طول عمر بیشتری خواهند داشت.

این افراد ۱۷ درصد بیشتر عمر می‌کنند

 

دکتر گیل دیویس، محقق این تحقیق، گفت: این مطالعه بزرگترین مطالعه ژنتیکی است که عملکرد شناختی و بسیاری از تفاوت‌های ژنتیکی را شناسایی کرده و به وراثت‌پذیری مهارت‌های تفکر کمک می‌کند.

کشف اثرات ژنتیکی مشترک بر نتایج سلامتی و ساختار مغز پایه‌ای را برای بررسی مکانیسم‌هایی که این تفاوت‌ها بر مهارت‌های تفکر در طول زندگی تاثیر می‌گذارد را فراهم می‌کند.

جستجو برای ارتباط بین ژن‌ها و هوش دشوار است. پروفسور یان دیری، محققی که رهبری این تحقیق را بر عهده دارد، خاطرنشان کرد: کمتر از یک دهه پیش با حدود ۳۰۰۰ شرکت‌کننده به دنبال ژن‌های مرتبط با هوش بودیم و تقریبا چیزی پیدا نکردیم اما حالا با ۱۰۰ برابر این تعداد شرکت‌کننده و با بیش از ۲۰۰ دانشمند که با هم همکاری می‌کنند، تقریبا ۱۵۰ نقطه ژنتیکی را کشف کرده‌ایم که این موضوع به باهوشی افراد مرتبط است.

چیزی که ما از این نتایج می‌دانیم این است که مهارت‌های تفکر خوب بخشی از سلامت کلی است.

ایسنا

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست