اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
198 بازدید
افسردگی
  1. خانه
  2. News
  3. بهبود افسردگی با چند راهکار ساده

بهبود افسردگی با چند راهکار ساده

دسته‌بندی:
Newsوبلاگ
دیدن و شنیدن صدای پرندگان می‌توانند سلامت روان و افسردگی را بهبود بخشند.

به نقل از ایسنا، نتایج مطالعه جدید به رهبری کالج کینگ لندن (KCL) نشان داد که دیدن یا شنیدن صدای پرندگان می‌تواند منجر به بهبود سلامت ذهنی شود که تا هشت ساعت ماندگار خواهد بود.

چنین بهبودی در افرادی که از افسردگی، شایع‌ترین بیماری روانی در سراسر جهان رنج می‌بردند، قابل‌توجه بود و نشان می‌دهد قرار گرفتن در معرض آواز پرندگان می‌تواند نقش بالقوه‌ای در کمک به افراد با مشکلات سلامت روان داشته باشد.

این مطالعه بین آوریل ۲۰۱۸ و اکتبر ۲۰۲۱ با ۱۲۹۲ شرکت‌کننده از کشورهای مختلف که اکثر آنان در بریتانیا، اتحادیه اروپا و ایالات‌متحده زندگی می‌کردند، انجام شد.

افسردگی

آنان ۲۶ هزار و ۸۵۶ ارزیابی را تکمیل کردند. شرکت‌کنندگان باید سه بار در روز از طریق این برنامه گزارش می‌دادند که آیا می‌توانند پرندگان را ببینند یا صدای آنها را بشنوند و به دنبال آن سؤالاتی در مورد سلامت روانی آنها پرسیده شد.

شواهد فزاینده‌ای در مورد مزایای سلامت روانی در طبیعت وجود دارد و ما فکر می‌کنیم که وجود پرندگان و آواز پرندگان به بهبود خلق‌وخوی کمک می‌کند. با این حال، تحقیقات اندکی وجود دارد که تأثیر پرندگان بر سلامت روان را در زمان واقعی و در یک محیط واقعی بررسی کرده باشند.

محققان اظهار کردند: ما امیدواریم که این شواهد بتواند اهمیت حفاظت و فراهم‌ کردن محیط‌هایی را برای محافظت از پرندگان، نه تنها برای تنوع‌زیستی بلکه برای سلامت روان ما نشان دهد.

محققان همچنین اطلاعاتی را در مورد تشخیص‌های موجود بیماری روانی جمع‌آوری کردند و دریافتند که شنیدن یا دیدن حیات پرندگان با بهبود سلامت روان در شرکت‌کنندگان سالم و افرادی که تشخیص افسردگی داشتند، مرتبط است.

بیشتر بخوانید 

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست