اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
53 بازدید
فرزندان شاد
  1. خانه
  2. News
  3. تربیت فرزندان شاد

تربیت فرزندان شاد

دسته‌بندی:
Newsسلامتوبلاگ
فرزندان شاد توسط والدینی تربیت می‌شوند که سه مورد را رعایت می‌کنند.

به نقل از ایسنا، نتایج بزرگترین نظرسنجی پنل خانواده نشان می‌دهد که بچه‌ها زمانی شادتر رشد می‌کنند که مادرشان در رابطه با همسر خود شاد باشد.

این نظرسنجی، ۷۳ درصد از افرادی که مادرانشان در رابطه خود با همسرشان گزینه «کاملا شاد» را انتخاب کردند از وضعیت خانوادگی خود «کاملا راضی» بودند.

این مورد تنها یکی از عوامل خانوادگی است که پیش‌بینی می‌کند کدامیک از کودکان شادتر رشد می‌کنند، موارد دیگر شامل اجتناب از مشاجره‌های منظم و صرف حداقل سه وعده عصرانه با یکدیگر طی هفته بود.

مشاجره بیش از یک بار در هفته با والدین، با سطوح بسیار کمتری از شادی در میان کودکان مرتبط بود.

محققان همچنین دریافتند که داشتن خواهر و برادر کوچکتر برای شادی آتی مفید است با این حال، خواهر و برادرهای بزرگتر هیچ تاثیری بر شادی نداشتند.

دکتر ماریا یاکوو، محقق ارشد این تحقیق گفت: این یافته‌ها در زمانی که نگرانی سیاسی گسترده‌ای در مورد بریتانیا وجود داشت، نشان داد که روابط خانوادگی و شادی والدین کلید شادی جوانان است.

برخلاف تصور رایج که بچه‌ها فقط می‌خواهند وقت خود را صرف بازی‌های ویدیویی یا تماشای تلویزیون کنند، متوجه شدیم که آنان در تعامل با والدین یا خواهر و برادرشان بیشترین خوشحالی را داشتند.

این نتایج از یک مطالعه طولانی مدت در بریتانیا به دست آمده است و بزرگترین نظرسنجی پنل خانوار در جهان است که بیش از ۴۰هزار خانوار را طی چند سال دنبال خواهد کرد.

این یافته‌ها بر اساس نمونه‌ای از بیش از ۱۰هزار مرد، زن و کودک است.

دکتر یاکوو بیان کرد: این یافته‌ها با هم تاثیرات پیچیده روابط مختلف خانوادگی را بر شادی کودک نشان می‌دهند. در طول سال‌ها، با دنبال کردن این تحقیق، تصویر بهتری از اینکه چگونه زندگی کودکان تحت تاثیر انواع عوامل قرار می‌گیرد، خواهیم ساخت.

معرفی راه های پرورش هوش هیجانی کودک

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست