اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
81 بازدید
  1. خانه
  2. وبلاگ
  3. تعهد ده‌ها کشور به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در بخش سلامت

تعهد ده‌ها کشور به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در بخش سلامت

دسته‌بندی: وبلاگ

به نقل از ایسنا، مقامات سازمان جهانی بهداشت (WHO) روز گذشته (دوشنبه) در اظهاراتی اعلام کردند: بیش از ۴۰ کشور متعهد شده اند که انتشار گازهای گلخانه ای مربوط به سیستم های بهداشت و سلامت خود را کاهش دهند که نشان دهنده بزرگترین اقدام جهانی تا به امروز برای کاهش نقش بیمارستان ها و صنعت سلامت در گرمایش جهانی است.

مدیر یکی از سازمانهای غیرانتفاعی که در کاهش اثرات زیست محیطی صنعت سلامت فعالیت دارد، گفت: این اقدام بسیار حائز اهمیت بوده و به دنبال آن است تا این صنعت در مسیری قرار گیرد که انتشار گازهای گلخانه ای به سمت “صفر خالص” هدایت شود و بر این موضوع دلالت دارد که نحوه ارائه مراقبت های بهداشتی به طور اساسی تغییر خواهد کرد.

دولت‌های ۴۲ کشور اعلام کرده اند که انتشار گاز دی‌اکسید کربن ناشی از سیستم‌های بهداشتی و مراقبتی را کاهش خواهند داد. همچنین ۱۲ کشور متعهد شده اند تا قبل از سال ۲۰۵۰ انتشار دی اکسید کربن را به صفر برسانند.

این تعهد از سوی کشورهای با درآمد بالا از جمله ایالات متحده، انگلیس و آلمان و همچنین چندین کشور با درآمد پایین و متوسط ​​از جمله باهاما، فیجی و مالدیو که در حال حاضر از آسیب پذیرترین کشورها در برابر تاثیرات تغییرات آب و هوایی هستند، مطرح شده است.

بخش مراقبت های بهداشتی و درمان تقریبا پنج درصد از دی اکسید کربن تولید شده در جهان را تشکیل می دهد.

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست