اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
124 بازدید
سنگ کلیه
  1. خانه
  2. News
  3. خطر ابتلا به سنگ کلیه با گرمای هوای جهانی

خطر ابتلا به سنگ کلیه با گرمای هوای جهانی

دسته‌بندی:
Newsبیماری ها
پزشکان هشدار می‌دهند که افزایش دمای ناشی از بحران اقلیمی، خطر ابتلای افراد به سنگ کلیه را در دهه‌های آینده افزایش خواهد داد.

به نقل از ایسنا، بیماری سنگ کلیه عارضه‌ای دردناک است و در اثر تشکیل رسوب‌های سفت مواد معدنی به‌ وجود می‌آید که در ادرار غلیظ، ایجاد و هنگام عبور از مجاری ادراری موجب بروز درد می‌شوند.

بر اساس تحقیق جدید بیمارستان کودکان فیلادلفیا (سی‌اچ‌اوپی)، افزایش فراوانی و شدت امواج‌ گرما، احتمالا موجب افزایش شمار مبتلایان به بیماری سنگ کلیه و فشار بیشتر بر نظام‌های درمانی می‌شود.

سنگ کلیه

تحقیقات پیشین نشان داده است افزایش دمای هوا خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می‌دهد. در ایالات متحده پس از روزهای گرم شمار بیماران مبتلا به این عارضه به‌شدت افزایش می‌یابد.

دکتر “گرگوری‌ای. تاسیان”، متخصص مجاری ادراری کودکان و نویسنده اصلی این مطالعه گفت: اغلب در مورد اثرات بد تغییر اقلیم بر سلامت انسان‌ها به‌ویژه کودکان صحبتی نمی‌کنیم اما گرمایش کره زمین بر سلامت انسان اثرات چشمگیری خواهد داشت.

وی افزود: ما پژوهشگران متخصص کودک وظیفه داریم در مورد فشاری که تغییر اقلیم بر سلامت انسان وارد می‌کند تحقیق کنیم، زیرا کودکان امروز در آینده با این واقعیت زندگی خواهند کرد.

به گزارش ایندیپندنت، این متخصص تاکید می‌کند: باید با قطعیت روند کند یا تند شدن انتشار گازهای گلخانه‌ای و تغییر اقلیم انسان‌ساخت بر اثر خط‌مشی‌های آینده را تعیین کنیم و دقیقا بدانیم دمای روزانه هوا در آینده چقدر خواهد بود اما در هر حال  تحلیل‌های فعلی ما نشان می‌دهد که گرمایش زمین احتمالا باعث افزایش مبتلایان به بیماری سنگ کلیه و فشار مضاعف بر نظام‌های درمانی خواهد شد.

همچنین بخوانید

اصول مهم برای مراقبت بیشتر از کلیه ها

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست