اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
414 بازدید
  1. خانه
  2. News
  3. داروهای مانع درمان سرطان ریه

داروهای مانع درمان سرطان ریه

دسته‌بندی: News

به گزارش یوروکالرت، این تحقیق تاثیر مهارکننده‌های پمپ پروتون (PPIs) را بر روی بیمارانی که تحت درمان سرطان ریه سلول‌های غیر کوچک، شایع‌ترین نوع سرطان ریه، مورد بررسی قرار داد که ۸۵ درصد موارد را شامل می‌شود. این بیماران با شیمی درمانی یا با ترکیبی از شیمی درمانی و آتزولیزوماب، یک داروی مهارکننده وارسی ایمنی که برای تقویت سیستم ایمنی جهت کشتن سلول‌های سرطانی طراحی شده است، تحت درمان قرار گرفتند.

محققان دریافتند که استفاده از مهارکننده‌های پمپ پروتون با بقای کمتر در بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته تحت درمان با آتزولیزوماب همراه با شیمی درمانی مرتبط است اما در بیمارانی که فقط شیمی درمانی دریافت کرده بودند، چنین نبود.

نتایج این تحقیق نشان داده است که استفاده از مهارکننده‌های پمپ پروتون با کاهش قابل‌توجهی در مزایای ایمنی درمانی مرتبط است.

محقق اصلی تحقیق، دکتر اش هاپکینز از موسسه تحقیقات بهداشتی و پزشکی فلیندرز می‌گوید: مهم است که تاثیر مهارکننده‌های پمپ پروتون به خوبی درک شود.

مشکلات معده و رفلاکس در بیماران سرطانی شایع است بنابراین استفاده از آنتی‌اسیدها و مهارکننده‌های پمپ پروتون رایج است.

دکتر هاپکینز، محقق شورای ملی بهداشت و تحقیقات پزشکی و سرپرست آزمایشگاه همه‌گیرشناسی سرطان بالینی در دانشگاه فلیندرز بیان می‌کند: حدود ۳۰ درصد از بیماران سرطانی به‌طور معمول برای مدت طولانی از آنها استفاده می‌کنند.

وی افزود: نگرانی این است که این دارو اغلب مورد استفاده بی‌رویه قرار می‌گیرد یا به‌طور نامناسب استفاده می‌شود زیرا به‌نظر می‌رسد آسیب کمی دارد اما تحقیقات ما می‌تواند نیاز به تغییر این رویکرد را نشان دهد.

مهارکننده‌های پمپ پروتون تعدادی از مشکلات معده را با کاهش تولید اسید در دیواره معده، با انواع و مارک‌هایی مانند اسموپرازول (Nexium، Dexilant)، لانسوپرازول (Zoton، Zopral)، امپرازول (Losec، Maxor)، پانتوپرازول (Somac، Ozpan) و رابپرازول (Parbezol، Pariet) درمان می‌کنند.

نتایج تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که این دارو می‌تواند تغییرات قابل‌توجهی در میکروبیوت (ارگانیسم‌های زنده‌ی میکروسکوپی) روده ایجاد کند و بر ایمنی درمانی سرطان تاثیر داشته باشد.

دکتر هاپکینز اظهار کرد: «داروهای بازدارنده وارسی ایمنی (ICI) با تحریک کردن سلول‌های تی به سیستم ایمنی کمک می‌کنند و به آن‌ها امکان می‌دهند تومورهای سرطانی را  ازبین ببرند یا کنترل کنند اما میکروبیوتای روده نیز نقش مهمی در تنظیم بدن و عملکرد ایمنی آن ایفا می‌کند.

زمانی که این میکروبیوتای روده تحت تاثیر قرار می‌گیرد می‌تواند توانایی داروهای بازدارنده وارسی ایمنی (ICI) را برای فعال کردن سیستم ایمنی متوقف کند، به این معنی که داروها برای مبارزه با سرطان به خوبی کار نکنند.

در حالی که تحقیقات بیشتری مورد نیاز است محققان می‌گویند زمان آن فرا رسیده است که انکولوژیست‌ها در استفاده بی‌رویه از مهارکننده‌های پمپ پروتون برای بیماران خود تجدیدنظر کنند.

دکتر هاپکینز تاکید کرد: «با افزایش شواهد، این تاثیر در انواع مختلف سرطان مشاهده می‌شود همچنین با استفاده رو به رشد از مهارکننده‌های پمپ پروتون در سراسر جهان نیاز فوری به تعیین قطعی چگونگی تاثیر مهارکننده‌های پمپ پروتون بر درمان سرطان ضروری است.»

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست