اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
163 بازدید
  1. خانه
  2. وبلاگ
  3. رصد کلیه مراحل تولید و مواد اولیه دارو

رصد کلیه مراحل تولید و مواد اولیه دارو

دسته‌بندی: وبلاگ

دکتر بهرام دارایی در نشست کمیته دارو و غذا  کمیسیون بهداشت مجلس درمورد وضعیت دارو و ارز ترجیحی، گفت: در جریان وضعیت دارو و تولیدکنندگان قرار داریم و وضعیت و مراحل تولید و مواد اولیه دارو تا زمانی که به دست مردم برسد، رصد می‌شود.

وی افزود: در زمینه وضعیت ارزی در آینده سناریوهای مختلف را مورد توجه قرار دادیم و بحث های علمی و فنی فشرده‌ای را با کمک  تصمیم گیران، متخصصان دانشگاهی و صنعت دنبال می‌کنیم، در حال حاضر بسته‌ای آماده کرده ایم و شرایط مختلف و پیش بینی های لازم برای آن صورت گرفته و بر اساس تصمیم ارزی دولت آن را اجرا خواهیم کرد، البته بنا داریم تا آخر سال ارز دارو ترجیحی پرداخت شود و برنامه‌ریزی و اجرا بر این اساس است.

وی ادامه داد: با توجه به نیازهای موجود و پیش بینی آینده مقدار ارز بیشتری در حوزه تامین دارو و تجهیزات پزشکی به ویژه تجهیز بیمارستان‌های جدید و افزایش تخت جدید نیاز است و در این رابطه برآورد لازم  به دولت اعلام شده و  تصمیم گیری در این رابطه بر عهده مجلس و دولت است.

رییس سازمان غذا و دارو در مورد داروهای مقابله با کرونا گفت: موجودی در حال حاضر برای دو یا سه قلم داروهای مقابله با کرونا قابل قبول است اما در مواجهه با پیک احتمالی ششم باید تمهیدات جدی تری داشته باشیم.

وی در مورد آیین‌نامه جدید تاسیس داروخانه‌ها گفت: برخی اقدامات باعث ایجاد شکاف در جامعه داروسازی شده و میان جوانان و پیشکسوتان فاصله افتاده است. رشته داروسازی از سخت‌ترین رشته‌های گروه پزشکی است و جوانان فارغ التحصیل داروسازی باید برای اشتغال در حوزه های متنوع و تاثیر گذار حوزه سلامت امیدوار باشند و زیبنده نیست فارغ‌التحصیلان داروسازی به دلیل نبود زمینه اشتغال به فکر مهاجرت باشند.

 دارایی تصریح کرد:  نیاز است این آیین‌نامه با حضور خبرگان،   ذی نفعان و مسئولان مرتبط مورد بازبینی قرار گیرد و در هفته آتی کارگروه مشورتی برای این موضوع تشکیل خواهد شد. آیین‌نامه باید به گونه ای تعدیل شود که حداکثر رضایت‌مندی را ایجاد و منافع نهایی جامعه داروسازی و مردم را تامین کند.

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست