اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
32 بازدید
  1. خانه
  2. News
  3. رژیم گیاهی و تاثیر آن بر باروری

رژیم گیاهی و تاثیر آن بر باروری

دسته‌بندی:
Newsوبلاگ
نتایج یک بررسی نشان می دهد: زنانی که رژیم  گیاهی دارند ممکن است برای باردار شدن با مشکلاتی روبرو شوند.

در گزارش به نقل از ایسنا، نتایج بررسی ها حاکی از آن است زنانی که از رژیم گیاهی پیروی می کنند ممکن است برای باردار شدن دچار مشکل شوند زیرا با وجود اینکه این نوع رژیم غذایی سالم و متعادل است اما میزان کافی از ویتامینهای حیاتی مورد نیاز برای بدن را (در شرایط بارداری) تامین نمی‌کند.

متخصصان تاکید دارند: رژیم غذایی که بیشتر از محصولات گیاهی تشکیل شده باشد، سالم است اما افرادی که از رژیم غذایی گیاهی پیروی میکنند ممکن است سطح کمی از روی، آهن و ویتامین B12 دریافت کنند زیرا گوشت در رژیم غذایی آنان وجود ندارد. علاوه بر این، رژیم غذایی گیاهی ممکن است باعث کمبود امگا 3 موجود در ماهی های چرب و ید موجود در لبنیات و ماهی سفید شود.

رژیم گیاهی و تاثیر آن بر باروری

به گفته متخصصان، اگر افراد گیاهخوار مکمل های مناسب را دریافت نکنند، ممکن است برای بازسازی ذخایر مواد مغذی در بدن با چالش مواجه شوند. همچنین به زنانی که رژیم غذایی گیاهی را دنبال میکنند و قصد باردار شدن دارند توصیه میشود مصرف مقدار کافی از گوشت و ماهی را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

متخصصان تاکید دارند که رژیم غذایی نامناسب و اشتباه ممکن است باعث بروز مشکلات جسمی دیگری شود. بر اساس نتایج مطالعات متعدد، سطح پایین ویتامین B12 ممکن است با افزایش خطر زوال عقل مرتبط باشد.

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست