اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
142 بازدید
دندان
  1. خانه
  2. News
  3. سفیدکننده‌های دندان | آری یا خیر ؟؟

سفیدکننده‌های دندان | آری یا خیر ؟؟

دسته‌بندی:
Newsوبلاگ
دندان‌ها بافت زنده و جزء کلیدی بدن سالم هستند و نقش مهمی در جویدن، صحبت‌کردن و تعامل اجتماعی دارند.

به نقل از هلث نیوز، هر دندان از یک تاج که قسمت سفید دندان است و ریشه، داخل لثه و خارج از دید، تشکیل شده است. قسمت بیرونی تاج با ماده سختی به نام مینا پوشیده شده که سخت‌تر از استخوان است و از بافت نرم‌تری که هسته دندان را تشکیل می‌دهد، محافظت می‌کند.

در زیر پوسته مینای دندان، عاج(ماده‌ای زرد رنگ، شبیه استخوان) وجود دارد اما به سختی مینای دندان نیست. اگر مینای دندان را در اثر ضربه، ساییدگی یا افزایش سن از قسمت بیرونی دندان از دست بدهید، عاج زیرین در معرض باکتری‌ها و سایر عواملی قرار می‌گیرد که می‌تواند باعث پوسیدگی شود. این پوسیدگی می‌تواند منجر به حفره‌ها و سایر مشکلات دندانی شود.

طبیعی است که با افزایش سن، دندان‌های شما زرد یا تیره‌تر شوند و این امر زمانی اتفاق می‌افتد که مینای دندان به‌طور طبیعی طی زمان از بین می‌رود و عاج‌های زیر را بیشتر نمایان می‌کنند.

دندان

عوامل دیگری ازجمله سیگار کشیدن تا نوشیدن قهوه و مصرف برخی داروها می‌توانند در تیره‌شدن لبخند شما نقش داشته باشند. لکه‌های ناشی از چای، نوشابه، تنباکو یا سایر غذاها و نوشیدنی‌های لکه‌دار می‌توانند در طول زمان ایجاد و باعث شوند بسیاری از افراد بخواهند لبخند خود را سفیدتر کنند تا ظاهر جوان و سالم را بازگردانند اما چه کسانی باید از محصولات سفیدکننده استفاده کنند؟

دکتر آنجلا اوانسون، دندانپزشک خانواده درکلرادو ایالات‌متحده اظهار کرد: اگرچه تقریبا هر کسی می‌تواند از محصولات سفیدکننده بدون نسخه استفاده کند اما همیشه برای همه موثر نیستند. این محصولات بهترین انتخاب برای سفید کردن دندان افرادی است که لثه‌ها و دندان‌های سالم و یا لکه‌های جزئی روی دندان‌های خود دارند اما افرادی که لکه‌های جدی‌تری دارند ممکن است نیاز به تجویز پزشک داشته باشند.

دکتر توماس مک کارتی، دندانپزشک می‌گوید: در حالی که بیشتر محصولات سفیدکننده دندان بدون نسخه برای استفاده بی‌خطر هستند، باید استفاده از آن را متوقف کنید. برای مثال افراد باردار، افراد با بیماری لثه، دندان حفره‌دار و دندان‌های حساس نباید خودسرانه از موادسفیدکننده استفاده کنند. همچنین، کودکان نباید از محصولات سفیدکننده دندان استفاده کنند.

مک کارتی بیان کرد: در اصل، محصولات سفیدکننده دندان برای افرادی طراحی شده‌اند که دندان‌های سالمی دارند و می‌خواهند کمی سفیدتر شوند.

اگر می‌خواهید از یک محصول خانگی برای سفیدکردن دندان استفاده کنید، محصولات معتبر را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که ایمنی و اثربخشی آنها آزمایش شده است.

ممکن است داشتن لبخند درخشان و سفید از نظر زیبایی خوشایند باشد اما سلامت دندان‌ها اهمیت بیشتری دارد. توصیه می‌شود که هر ۶ ماه یک‌بار برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست