اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
83 بازدید
  1. خانه
  2. News
  3. سویه اُمیکرون مقاوم در برابر روش های درمانی

سویه اُمیکرون مقاوم در برابر روش های درمانی

دسته‌بندی: News

در میان موج انفجاری موارد ابتلا به کووید-۱۹ در سراسر جهان که عمدتا ناشی از سویه بسیار مسری اُمیکرون است، نتایج مطالعات نشان می‌دهد درمان‌های آنتی‌بادی که در برابر سویه‌های قبلی کروناویروس موثر بودند ممکن است در برابر سویه جدید موثر نباشند.

مقاومت سویه اُمیکرون در برابر بیشتر روش های درمانی آنتی بادی

تحقیقات حاکی از آن است که سویه اُمیکرون به طور کامل یا تا حدی به تمام درمان های موجود بر اساس آنتی بادی های مونوکلونال مقاوم است. طبق شواهد موجود تنها دو آنتی بادی سوتروویماب و DXP-۶۰۴ در برابر سویه اُمیکرون تاحدی اثربخش هستند.

مسئولان سلامت ایالات متحده اعلام کرده اند که بسته به شدت کووید-۱۹ و تعداد عفونت ها و بیماران بستری شده در بیمارستان داروی سوترویماب در ایالت های مختلف جیره بندی می شود. با این حال، بسیاری از کشورها اصلا به این روش درمانی دسترسی ندارند.

به طور کلی، درمان های مونوکلونال آنتی بادی برای کووید-۱۹چه از یک آنتی بادی منفرد یا یک کوکتل چندتایی، از آلوده شدن سلول های انسانی توسط ویروس جلوگیری می کند و خطر عفونت ویروسی را تا ۸۵ درصد کاهش می دهد.

محققان در این گزارش گفتند که در مورد سویه اُمیکرون این روش درمانی که باید تکثیر ویروس را به نصف کاهش دهد، حتی با افزایش غلظت هم نمی‌تواند به آستانه قابل قبولی برسد.

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست