اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
162 بازدید
عارضه ای که می تواند نشانه سرطان تلقی شود
  1. خانه
  2. News
  3. عارضه ای که می تواند نشانه سرطان تلقی شود

عارضه ای که می تواند نشانه سرطان تلقی شود

دسته‌بندی:
Newsبیماری هاسلامت

یک موسسه خیریه‌ در انگلیس هشدار داده است که بیشتر زنان نمی‌دانند “نفخ شکم” از نشانه‌های اصلی سرطان تخمدان است و پزشکان نیز معمولا در معاینات اولیه این علامت را نادیده می‌گیرند.

عارضه شایعی که می تواند نشانه سرطان باشد

در نظرسنجی موسسه خیریه “تارگت اووارین کنسر” از ۱۰۰۰ زن مشخص شد که ۹۷ درصد آنان اطلاعی ندارند نفخ از علایم  سرطان تخمدان است و ۶۸ درصد نمی‌دانند که درد شکم و ۹ درصد نمی‌دانند که احساس سیری نیز از دیگر نشانه‌های این سرطان است.

آیا هر نفخ شکمی نشانه سرطان است ؟

شواهد نشان می‌دهد که احتمالا در اغلب موارد، پزشکان به زنان می‌گویند که این علائم اغلب از عوارض سندرم “روده تحریک پذیر” (IBS) است.

در نتایج این نظرسنجی آمده است که حدود ۴۰ درصد زنان نیز به اشتباه می‌پنداشتند که سرطان تخمدان را می‌توان از طریق غربالگری سرطان دهانه رحم، تشخیص داد.

سرطان تخمدان اغلب در مراحل پیشرفته آن تشخیص داده می‌شود و حدود یک سوم زنانی که به آن دچار می شوند، یک سال پس از تشخیص بیماری، جان خود را از دست می‌دهند.

در انگلیس سالانه حدود ۷۵۰۰ مورد جدید ابتلا به سرطان تخمدان شناسایی می‌شود.

ان‌وِن جونز، مدیرعامل این موسسه خیریه گفته است که این آمار بسیار ناامیدکننده است.

او افزود: آگاهی از علایم این سرطان، حیاتی است. باید بتوانیم با حمایت دولتی به هدف راه‌اندازی کارزارهای منظم و وسیع جهت آگاهی‌بخشی درباره نشانه‌های این بیماری جامه عمل بپوشانیم.

همچنین دکتر ویکتوریا باربر، پزشک عمومی از نورت‌همپتون‌شایر می‌گوید: نشانه‌ها در سرطان تخمدان زود نمایان می‌شود و اگر یکی از آن‌ها را تجربه کرده‌اید و اگر تازه است و برطرف نمی‌شود، حتما به پزشک عمومی‌تان درباره آن اطلاع بدهید.

در همین ‌راستا، آگاهیِ پزشکان عمومی از سرطان تخمدان و دانستن این که چگونه به بیماران نگران مشاوره دهند، اهمیت حیاتی دارد.

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست