اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
48 بازدید
جراحی
  1. خانه
  2. News
  3. عامل تشدیدکننده عوارضِ جراحی

عامل تشدیدکننده عوارضِ جراحی

دسته‌بندی:
Newsوبلاگ
در ایالات متحده، تقریباً ۷۴ درصد از بزرگسالان ۲۰ ساله و بالاتر دارای اضافه وزن یا چاق هستند و از این تعداد تقریباً ۴۲ درصد مشخصا به چاقی مبتلا هستند.

به نقل از ایسنا ، اضافه وزن و چاقی بیماری‌های پیچیده و جدی هستند. با این حال متخصصان و پزشکان همچنان در حال بررسی اینکه چاقی و اضافه وزن چگونه و به چه میزان سلامتی افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهند، هستند.

تحقیقات جدید منتشر شده در ژورنال Surgery نشان می دهد که چاقی همچنین با افزایش خطر عوارض پس از جراحی از جمله عفونت، لخته شدن خون و عوارض کلیوی مرتبط است.

یک متخصص در دانشگاه کلرادو در این باره گفت: چاقی  و اضافه وزن علاوه بر عوارضی از جمله بیماری قلب، دیابت و نارسایی کبد، تاثیرات دیگری نیز بر سلامتی افراد دارند که نیازمند تحقیقات بیشتری است.

متخصصان در این مطالعه مجموعه داده های اولیه را که بیش از ۵.۵ میلیون بیمار را نشان می داد، مورد مطالعه قرار دادند که ۴۴.۶ درصد از آنها به چاقی مبتلا بوده اند.

متخصصان دریافتند که در مقایسه با بیماران با وزن طبیعی، بیمارانی که دارای اضافه وزن یا چاقی بودند احتمال ابتلا به عفونت، نارسایی کلیه و ترومبوآمبولی وریدی یا لخته شدن خون در وریدها پس از جراحی در آنها بالاتر بوده است.

بیشتر بخوانیم 

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست