اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
77 بازدید
امیکرون
  1. خانه
  2. News
  3. علائم متفاوت اُمیکرون از سویه دلتا

علائم متفاوت اُمیکرون از سویه دلتا

دسته‌بندی:
Newsوبلاگ

نتایج یک مطالعه نشان می دهد که سویه اُمیکرون علائم متفاوتی از سویه دلتا ایجاد می کند.

یافته ها حاکی از آن است افرادی که به سویه اُمیکرون آلوده می‌شوند معمولا علائم بیماری در آنان برای مدت زمان کوتاه‌تری ادامه پیدا می‌کند، کمتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان قرار دارند و مجموعه‌ای از علائم متفاوت از سویه دلتا در این افراد مشاهده می‌شود.

متخصصان در یک مطالعه گسترده این موضوع را تایید کردند که دوره بیماری در افراد مبتلا به سویه اُمیکرون کوتاه تر است و مجموعه متفاوتی از علائم در این افراد ظاهر می‌شود.

نتایج این مطالعه تنها چند روز پس از آن منتشر شد که سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) ۹ علامت دیگر بیماری کووید-۱۹ را به علائم موجود از جمله تب، سرفه مداوم و از دست دادن یا تغییر در حس بویایی یا چشایی اضافه کرد.

اُمیکرون علائم متفاوتی از سویه دلتا ایجاد می کند

متخصصان دریافتند افرادی که در زمان شیوع سویه اُمیکرون به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند، تقریبا نصف افرادی که در زمان شیوع سویه دلتا به این بیماری دچار شدند، حداقل یکی از سه علامت بیماری را گزارش کردند.

همچنین متخصصان انگلیسی مشاهده کردند که علائم بیماری در زمان غالب بودن سویه اُمیکرون به طور میانگین ۶.۹ روز ادامه داشته درحالی‌که مدت زمان تداوم علائم بیماری در زمان سویه دلتا ۸.۹ روز بوده است. علاوه براین در مدت زمان شیوع گسترده سویه اُمیکرون احتمال بستری شدن در بیمارستان ۲۵ درصد کمتر بوده است.

نتایج حاکی از آن است که تنها ۱۷ درصد از افرادی که در زمان غالب بودن سویه اُمیکرون به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند، حس بویایی خود را از دست داده‌اند. این رقم در زمان غالب بودن سویه دلتا ۵۳ درصد بوده است. با این حال، گلودرد و گرفتگی صدا هر دو میان افراد آلوده به سویه اُمیکرون شایع تر بوده است.

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست