اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
916 بازدید
دود سیگار
  1. خانه
  2. News
  3. عوارض دود سیگار برای اطرافیان در معرض دود

عوارض دود سیگار برای اطرافیان در معرض دود

دسته‌بندی:
Newsوبلاگ

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد که قرار گرفتن در معرض دود سیگار با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید (RA) برای افراد غیرسیگاری مرتبط است.

بر اساس نتایج مطالعه‌ای که به تازگی منتشر شده، قرار گرفتن در معرض دود سیگار دیگران در دوران کودکی و/یا بزرگسالی با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید مرتبط است.

متخصصان فرانسوی در این بررسی ارتباط بین قرار گرفتن غیرداوطلبانه در معرض دود سیگار دیگران و خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید را در یک گروه از زنان با وضعیت جسمی سالم بررسی کردند. آنان با استفاده از پرسشنامه ای میزان قرار گرفتن این افراد در معرض دود سیگار را ارزیابی کردند.

متخصصان ۶۹۸ مورد آرتریت روماتوئید را در بین ۷۹ هزار و ۸۰۶ زن شناسایی کردند. به طور کلی، ۱۳.۵ و ۵۳.۶ درصد از زنان به ترتیب در دوران کودکی و بزرگسالی در معرض دود سیگار قرار داشتند. در همه مدل‌ها، قرار گرفتن در معرض دود سیگار در دوران کودکی و بزرگسالی با خطر ابتلا به بیماری آرتریت روماتوئید همراه بود.

به گزارش مدیکال اکسپرس، متخصصان فرانسوی تاکید کردند: قرار گرفتن در معرض دود سیگار در دوران کودکی و/یا بزرگسالی با افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید به ویژه در میان زنانی که هرگز استعمال دخانیات نداشتند، همراه بود. این متخصصان تاکید می‌کنند که قرار گرفتن در معرض دود سیگار باید تا حد امکان محدود شود تا از شروع علائم بیماری جلوگیری گردد.

همچنین افراد سیگاری نیز در عین حال که با مصرف این ماده دخانی خود را در معرض ابتلا به این عارضه قرار می‌دهند اما در صورتی که هم سیگار بکشند و هم در معرض دود سیگار دیگران قرار بگیرند با بالاترین خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید مواجه خواهند بود.

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست