اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
577 بازدید
آبله میمونی
  1. خانه
  2. News
  3. ویروس آبله میمونی روی سطوح ماندگاری دارد

ویروس آبله میمونی روی سطوح ماندگاری دارد

دسته‌بندی:
Newsوبلاگ
داده های یک مطالعه جدید که توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری در آمریکا (CDC) انجام شده، نشان داد که ویروس آبله میمونی می تواند روی بسیاری از اشیاء و لوازم مشترک منزل باقی بماند با این حال هنوز مشخص نیست که آیا این ماندگاری می‌تواند افراد را مبتلا کند یا خیر.

به نقل از ایسنا، به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، دو بیمار مبتلا به آبله میمونی که در یک خانه زندگی می کنند اعلام کردند که سطوح را ضد عفونی کرده، بهداشت دست ها را رعایت کرده و به طور منظم استحمام کرده اند با این حال متخصصان همچنان توانسته اند ویروس آبله میمونی را در ۷۰ درصد سطوح با تماس بالا با این ویروس، ۲۰ روز پس از شروع علائم این بیماری در این دو شخص پیدا کنند.

به گفته متخصصان، با این حال در نمونه‌های بررسی شده هیچ ویروس زنده ای پیدا نشده که همین امر نشان می دهد خطر انتشار این عفونت از روی سطوح کم است.

آبله میمونی عمدتاً از طریق تماس مستقیم با ضایعات یا ترشحات تنفسی در طول تماس نزدیک مداوم با فردی که بیمار است، گسترش می یابد.

تایید ماندگاری ویروس آبله میمونی روی سطوح

همچنین بر اساس داده های مطالعه ای دیگر که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا انجام داده، بیش از ۹۰ درصد موارد ابتلا به آبله میمونی در ایالات متحده در مردانی شناسایی شده که با مردان دیگر رابطه جنسی داشته اند.

این ویروس می‌تواند از طریق مایعات بدن یا اشیایی که توسط یک فرد آلوده استفاده می‌شوند نیز منتشر شود با این حال هنوز مشخص نیست که آلودگی سطوح به این ویروس چقدر در انتقال غیرمستقیم آن نقش دارد.

در شرایط فعلی متخصصان به افرادی که به خانه فرد مبتلا به آبله میمونی می روند، توصیه می کنند که از ماسک استفاده کنند، از دست زدن به سطوح احتمالاً آلوده به این ویروس اجتناب کنند، بهداشت دست ها را رعایت کنند و از به اشتراک‌گذاری ظروف غذاخوری، لباس، رختخواب یا حوله با افراد مبتلا نیز خودداری نمایند.

به گزارش بلومبرگ، بر اساس آخرین آمار رسمی منتشر شده توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO)، تاکنون ۳۵ هزار نفر در سراسر جهان به آبله میمونی مبتلا شده‌اند.

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست