اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
288 بازدید
چای سبز
  1. خانه
  2. News
  3. چای سبز و کمک به کاهش وزن

چای سبز و کمک به کاهش وزن

دسته‌بندی:
Newsوبلاگ
نتایج تحقیقات نشان می‌دهد نوشیدن روزانه چند فنجان چای سبز با کاهش وزن مرتبط است.

به نقل از ایسنا، چهار فنجان چای سبز با ۵.۵ پوند کاهش وزن در هشت هفته همراه است. حتی نوشیدن ۲ فنجان چای سبز روزانه نیز می‌تواند کاهش چند پوندی وزن را در پی داشته باشد.

در این مطالعات افراد با نوشیدن چای سبز بدون ایجاد تغییرات دیگری در رژیم غذایی یا ورزش وزن خود را کاهش دادند. محدود کردن کالری و یا افزایش فعالیت‌های ورزشی به افزایش بیشتر کاهش وزن کمک خواهد کرد.

چای سبز در کاهش وزن موثر است زیرا به تنظیم سطح گلوکز کمک می‌کند. این گیاه حاوی ماده‌ای فعال یعنی نوعی فلاونوئید به نام کاتچین گالات است که به نام EGCG نیز شناخته می‌شود.

چای سبز

نتایج مطالعه اخیر حاصل تحقیق روی موش‌هایی با رژیم غذایی پرچرب است که ۲ درصد چای سبز مصرف کردنده بودند. نتایج نشان داد که آن‌ها در مقایسه با موش‌هایی که با عصاره چای سبز تغذیه نشده بودند، ۲۰ درصد وزن کمتری داشتند.

پروفسور ریچارد برونو، محقق این تحقیق، گفت: این مطالعه شواهدی را ارائه می‌کند که چای سبز رشد باکتری‌های خوب روده را تشویق می‌کند و به یکسری از فواید منجر می‌شود که به‌ طور قابل‌ توجهی خطر چاقی را کاهش می‌دهد.

موش‌هایی که از عصاره چای سبز استفاده کردند، سلامت روده و مقاومت کمتری به انسولین داشتند.

پروفسور برونو افزود: نتایج مطالعاتی که تاکنون در مورد مدیریت چاقی انجام شده، حاوی اطلاعات مختلط بوده است. به نظر می‌رسد برخی از چای سبز برای کاهش وزن حمایت می‌کنند اما بسیاری از تحقیقات دیگر هیچ تاثیری را نشان نداده‌ است. احتمالا این موضوع به دلیل پیچیدگی رژیم غذایی نسبت به تعدادی از عوامل سبک زندگی است.

پروفسور برونو تاکید کرد: نوشیدن چای سبز می‌تواند به کاهش وزن افراد کمک کند. دوسوم بزرگسالان آمریکایی دارای اضافه وزن یا چاق هستند. معمولا فقط به مردم گفته می‌شود برای کاهش وزن کمتر غذا بخورند و بیشتر ورزش کنند اما این موضوع به تنهایی کارساز نیست. ایجاد رویکردهای مکمل ارتقای سلامتی که می‌تواند از چاقی و مشکلات مرتبط با آن جلوگیری کند نیز مهم است.

بیشتر بخوانید 

*نظر محققان درباره فواید چای سبز تغییر کرد

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست