اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
315 بازدید
کاهش دور کمر
  1. خانه
  2. News
  3. کاهش دور کمر به سادگی خوردن میوه

کاهش دور کمر به سادگی خوردن میوه

دسته‌بندی:
Newsوبلاگ
افراد با مصرف این میوه طی ۱۲ هفته چهار پوند وزن کم کردند بدون اینکه تغییرات دیگری در رژیم غذایی یا سبک زندگی خود ایجاد کنند.
به نقل از ایسنا، نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن آلو می‌تواند تا ۵۰ درصد میزان کاهش دور کمر را افزایش دهد.

در این تحقیق، افراد شرکت‌کننده با خوردن آلو در مقایسه با نخوردن آن احساس سیری بیشتری داشتند و یک سوم وزن بیشتری از دست دادند. شرکت‌کنندگان بدون ایجاد تغییرات دیگری در رژیم غذایی یا سبک زندگی خود وزن کم کردند.

میوه‌ای که در ۱۲ هفته ۵۰ درصد کاهش دور کمر را افزایش می‌دهد

احتمالا فیبر موجود در آلو به کاهش وزن کمک می‌کند. افراد می‌توانند به‌ راحتی این میوه خشک را به رژیم غذایی اضافه کنند.

لازم ‌به‌ذکر است که فیبر باعث افزایش احساس سیری و کاهش کالری دریافتی می‌شود. محققان در تحقیقات مختلف بارها دریافتند که افزایش مصرف فیبر می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

این مطالعه شامل ۱۰۰ فرد چاق و دارای اضافه وزن بود که به مدت ۱۲ هفته تحت بررسی قرار گرفتند. تمام افرادی که در این مطالعه شرکت کردند در ابتدا کمتر از مقدار توصیه شده فیبر مصرف کردند.

به نیمی از آنها فقط توصیه‌های کلی در مورد انواع میان وعده‌هایی سالم ارائه شد و به نیمی دیگر گفته شد که هر روز تعداد ۱۵ آلو یا بیشتر از این میزان مصرف کنند.

نتایج نشان داد، افرادی که آلو می‌خورند به‌طور متوسط ‌۴.۴ پوند (تقریبا ۲ کیلوگرم) وزن کم کرده‌اند، در حالی که در گروهی که آلو مصرف نکردند این میزان ۳.۳ پوند بود.

دکتر جو هارولد، سرپرست این تحقیق گفت: اینها اولین داده‌هایی هستند که کاهش وزن و عدم عوارض جانبی منفی را هنگام مصرف آلو به‌عنوان بخشی از رژیم غذایی مدیریت وزن نشان می‌دهند.

در واقع آلو ممکن است در درازمدت برای مقابله با گرسنگی و سرکوب اشتها در افراد دارای رژیم مفید باشد.

پروفسور جیسون هالفورد، متخصص رفتارهای غذایی گفت:حفظ یک رژیم غذایی سالم چالش برانگیز است. در کنار میوه‌ها و سبزیجات تازه، میوه‌های خشک نیز می‌توانند یک مکمل مفید و راحت در رژیم غذایی باشند، به‌خصوص که کنترل اشتها در طول رژیم غذایی می‌تواند سخت باشد.

بیشتر بخوانید 

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست