اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
94 بازدید
کاهش وزن
  1. خانه
  2. News
  3. کاهش وزن ۳ برابری با راهکار ذهنی

کاهش وزن ۳ برابری با راهکار ذهنی

دسته‌بندی:
Newsوبلاگ
راهکار جدید به غلبه بر یکی از بزرگترین موانع کاهش وزن کمک خواهد کرد.

به نقل از ایسنا، نتایج تحقیقات نشان می‌دهد، افرادی که یاد می‌گیرند کمتر نگران وزن خود باشند می‌توانند کاهش وزن خود را ۳ برابر کنند.

دلیل آن این است، افرادی که تصویر بدنی بهتری از خود دارند به خودی خود غذای سالم‌تری نیز مصرف می‌کنند. متاسفانه، افراد دارای اضافه وزن اغلب دچار مشکلات تصویر بدنی می‌شوند.

نگرانی در مورد اینکه دیگران چه فکر می‌کنند یا چگونه ظاهر می‌شوند می‌تواند مانع بزرگی برای کاهش وزن باشد. در عوض، یادگیری دوست داشتن ظاهر خود و نگرانی کمتر در مورد اندازه آن تاثیر مثبتی بر افراد دارد.

این مطالعه شامل ۲۳۹ زن دارای اضافه وزن بود که به مدت یک سال از یک برنامه ورزشی استاندارد و رژیم غذایی پیروی کردند با این حال، به نیمی از آنان جلساتی با تمرکز بر تصویر بدن داده شد.

به آنان گفته شد که چگونه احساسات می‌توانند بر غذا خوردن تاثیر بگذارند. به عنوان مثال، خلق و خوی منفی می‌تواند به جای خوردن غذا برای رفع گرسنگی، باعث شروع دوره‌های غذا خوردن برای احساس بهتر شود. این مورد به‌عنوان «غذا خوردن احساسی» شناخته می‌شود.

زنان همچنین تشویق شدند که ظاهر خود را دوست داشته باشند. نتایج این مطالعه نشان داد کسانی که تصویر ظاهر خود را بهبود بخشیدند نسبت به گروه کنترل ۳برابر کاهش وزن داشتند. آنان به‌طور متوسط ۷درصد از وزن بدن خود را از دست دادند.

یکی از محققان این تحقیق، دکتر پدرو تکسیرا گفت: مشکلات تصویر بدن در میان افراد دارای اضافه وزن و چاق بسیار رایج است که اغلب منجر به خوردن راحت و الگوهای غذایی سفت و سخت‌تر می‌شود و مانعی برای کاهش وزن است.

نتایج ما رابطه قوی بین بهبود تصویر بدن، به ویژه در کاهش اضطراب در مورد نظرات دیگران و تغییرات مثبت در رفتار خوردن را نشان داد. از این رو، ما بر این باوریم که یادگیری ارتباط با بدن به روش‌های سالم‌تر، جنبه مهمی در حفظ کاهش وزن است و باید در هر برنامه کنترل وزن مورد توجه قرار گیرد.

بیشتر بخوانید
افزایش سرعت کاهش وزن
روش کاهش وزن ماندگار

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست