اشتراک‌گذاری:

بدون دیدگاه
201 بازدید
  1. خانه
  2. وبلاگ
  3. کشف نوع جدیدی از ویروس آنفلوآنزای خوکی با قابلیت همه‌گیری

کشف نوع جدیدی از ویروس آنفلوآنزای خوکی با قابلیت همه‌گیری

دسته‌بندی: وبلاگ

طبق بررسی دانشمندان آسیایی, نوعی ویروس آنفلوآنزا در کشور چین کشف شده که بر اساس ادعای دانشمندان, این ویروس قابلیت همه‌گیری را دارد.

پایگاه خبری “ایندیپندنت” نوشت, دانشمندان نوع تغییریافته‌ای از آنفلوآنزای خوکی را شناسایی کرده‌اند که می‌تواند به انسان سرایت کرده و همه‌گیری دیگری به بار آورد.

این ویروس، که محققان آن را “G4‌EA‌H1N1” می‌نامند، پس از بررسی 30 هزار خوک از کشتارگاهی در چین به دست آمده است.

چنین به نظر می‌رسد که این ویروس ترکیبی است از آنفلوانزای مرغی اروپایی و آسیایی با ویروس “H1N1” که گفته می‌شود در سال 2009 نزدیک به نیم میلیون نفر را در جهان به کام مرگ کشیده است.

بر اساس مطالعاتی که در مجله علمی “اقدامات دانشگاه ملی علوم” منتشر شده، وجود “اچ1ان1” نشان می‌دهد که این ویروس می‌تواند طوری تغییر کند که از انسان به انسان نیز سرایت کند.

به نوشته محققان دانشگاه کشاورزی چین ویروس‌های “G4” تمام نشانه‌های اصلی یک ویروس با قابلیت‌های همه‌گیری را دارند.

آزمایش روی کارگران کشتارگاه خوک نشان داده که بیش از 10 درصد آنها پادتن “G4” دارند؛ به نوشته محققان، بی‌اثر بودن ویروس در بدن به معنی بالاتر رفتن احتمال سازگاری آن با انسان بوده و نگرانی از بروز یک همه‌گیری جهانی را بیشتر می‌کند.

در ادامه این گزارش آمده که کنترل شیوع ویروس‌های “G4 EA H1N1” در خوک و نظارت آن در جوامع انسانی، به ویژه کارگران صنایع گوشتی خوک، باید به سرعت در دستور کار سازمان‌های مربوطه قرار گیرد.

به گفته کارشناسان، احتمال این که ویروس جدید بتواند یک همه‌گیری دیگر به بار آورد ضعیف است اما لازم است موضوع به جدیت دنبال شود.

برچسب ها:

بیشتر بخوانید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست