آزمایشگاه پاتوبیولوژی کیـــمــیــا

انجام آزمایش های روتین ، تخصصی و فوق تخصصی

نمونه گیری رایگان در محل
جوابدهی آنلاین
آزمایش کووید 19
خدمات مسافران

آزمایشگاه پاتوبیولوژی کیمیا

آزمایشگاه پاتوبیولوژی کیمیا از سال 1380 فعالیت خود را آغاز نموده و هم اکنون با بیش از دو دهه تجربه، مشغول ارئه‌ی خدمات آزمایشگاهی تخصصی و فوق تخصصی در بخش های پاتولوژی و سیتولوژی، ژنتیک مولکولی، ایمونولوژی، بیوشیمی، هورمون شناسی، هماتولوژی ، میکروب شناسی، ژنتیک پزشکی، انگل شناسی و تشخیص های پیش از تولد به مراجعین گرامی می باشد. این مجموعه با ظرفیت پذیرش بیش از 500 مراجعه کننده در روز و بی نیازی از ارسال نمونه به خارج از کشور، یکی از تخصصی ترین آزمایشگاه های ایران و یکی از معتبر ترین آزمایشگاه های مرجع برای همکاران در سراسر کشور می باشد.
در حال حاضر و با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، آزمایشگاه کیمیا بر اساس مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان، امکان انجام آزمایش PCR کووید-19 برای مراجعین محترم و کلیه مسافران پرواز های خارجی را فراهم نموده است. هم چنین، آزمایش ارزیابی سطح آنتی بادی ها پس از تزریق واکسن کرونا نیز در سریع ترین زمان ممکن در این مجموعه انجام می شود.
همچنین ، با توجه به گسترش سویه امیکرون در ایران و تشابه علائم آن با آنفولانزا ، تشخیص مولکولی کووید-19 و آنفولانزای A و B به صورت هم‌زمان بر روی یک نمونه در آزمایشگاه کیمیا انجام می‌شود. این تست به روش multiplex PCR بوده که دارای حساسیت و اختصاصیت بالایی است و جوابدهی آن 48-24 ساعته می‌باشد.

لازم به ذکر است در حال حاضر، آزمایش Anti-TNF به منظور تعیین غلظت سرمی دارو های Infliximab و Adalimumab ، و همچنین آنتی بادی های ضد آن ها (مقاومت دارویی) در آزمایشگاه کیمیا به روش ELISA انجام می شود.

با توجه به اهمیت آزمایش های خون در تشخیص بیماری های خود ایمن، در حال حاضر آزمایش های تخصصی ANA profile، Systemic sclerosis profile، Myositis profile و دیگر تست های این شاخه در آزمایشگاه کیمیا توسط به روز ترین کیت ها قابل انجام است.

آزمایشگاه کیمیا سامانه ی نمونه گیری در محل (منزل و محیط کار) و جوابدهی آنلاین را با هدف اجرای بهتر طرح فاصله‌گذاری هوشمند و نیاز عمومی برای انجام تست در کم خطر ترین شرایط ممکن، برای مراجعه کنندگان محترم فراهم نموده است.

فهرست